vis nyhed

« Tilbage

Nyt om restauranten

Skrevet d. 26/12-2018 af:

Vi er rigtig glade for at kunne fortælle, at der nu er fundet en løsning på driften af klubbens restaurant. Vi har valgt, at klubben selv skal drive restauranten, og vi har ansat Solvejg Korsgaard til at stå for den daglige drift – herunder madlavningen.

Solvejg bor i Ringkøbing, og hun har stor erfaring med at drive café og restaurant, ligesom hun også har erfaring i at skulle betjene mange gæster ved større selskaber. Vi er i bestyrelsen meget trygge ved at overlade den daglige ledelse af Dejbjerg Golf Klubs restaurant til Solvejg, og vi ser frem til samarbejdet med hende.

Solvejg er ansat fra 1. marts 2019, og vi glæder os til at præsentere hende ved klubbens generalforsamling d. 13. marts, hvor hun har lovet at servere den sædvanlige menu, frikadeller og stuvet hvidkål.

På bestyrelsens vegne

Kurt Dalgaard
Formand